Armastus Valgustab – “Unistuste Pulmad”

Posted on May 20, 2015

Armastus Valgustab – “Unistuste Pulmad”

Ma ei tea kedagi, kes ei sooviks oma pulma enese stiili ja väärtuste kohaselt kujundada. See ei ole mitte ainult välja poole enese näitamine, see on pühendunud kokkuvõte sellest, millega pruutpaar asub kooslooma. Siit ka väike meeldetuletus ja soovitus noorpaarile- looge ka pulma tõesti koos, tehke seda üksteisega arvestavalt ja armastavalt, et sellest kujuneks otsast lõpuni ilus mälestus. Traditsioonid on tähtsad, kuid täpselt nii kaugele ja nii palju, kui pruutpaar nendega seost tunneb. Tasub lihtsalt mõtiskleda selle üle, kas peale sümboolsete sõrmuste, pulmatordi ja pulmavande on veel midagi, mis tseremoniaalselt LOEB. Pulmaküünla süütamine on üks nendest traditsioonidest, mille tähenduse mõistmiseks võib kaevata kas sügavalt või pealispinnaliselt. Mulle meeldib veidi sügavamalt, seepärast näen selles traditsioonis palju tähtsamat mõju noorpaari tulevikule, kui ainult romantiline žest pulmas. Tuli on looja, valgustaja, kaitsja ja ka puhastaja, nii on uskunud ja usuvad tänini paljud põlisrahavad, nende hulgas ka eestlased. Kõige suuremad peod on ikka toimunud ka siin suure lõkke ja tule kaasloomisel. Tule poole pöördutakse, temaga suheldakse ehk temas nähakse elu.

Pulmaküünla süütamisega näidatakse nii pulma külalistele kui suuremale ilmaruumile seda, et me oleme tõesti otsustanud luua ühise kodu. See on kinnitus ja samas palve, et see kodu oleks alati soe, kaitstud ja vajalikel hetkedel ka puhastatud murest. Küünla süütamine tähistab ka paariliste ühendumist ja pühendumist ja loomulikult on kõik usu ja tunnetuse küsimus, aga küünlaleegi eluenergia on just kui saadetis, tõrvik, mis valgustab seda hetke, mis on meile elus tähtis. Siis kui kipub abielus raskeks minema, leiame tänu valgusele selle tähtsa hetke taas üles ja saame üle vaadata, meenutada seda, mis on tegelikult oluline.

Imetabastel fotodel on Candelina Style “Unistuste Pulmaküünal 2015″ konkurssi õnnelikud võitjad, meie imeline noorpaar Birgit ja Jaan. Aitäh teile kõigile, kes te seda ilu meiega jagate ja meile vastu peegeldate, kui palju armastust siin maailmas on.

Armastus on tulnud, et jääda…


IMG_5415web

IMG_5507web

IMG_5512web

IMG_6289web

IMG_6290web

IMG_5403web

IMG_5395web